Rześka woda dla zdrowia

      Brak komentarzy do Rześka woda dla zdrowia

uzdatnianie wody

Woda to pierwocina życia, ale przez zanieczyszczanie środowiska oraz występujące w nim toksyny i ona staje się ewentualnym zagrożeniem dla życia i wigoru człowieka. Dlatego także każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym polega uzdatnianie wody? Wypada zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to tradycyjny proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam proces to nic innego jak ulepszenie jakości wody, żeby ta spełniała wszelkie określone prawem standardy oraz nie stwarzała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, jakie powinny nastąpić po sobie, żeby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę oraz eliminuje rozpuszczone w niej nieprzydatne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest oddzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która eliminuje zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to stosowane jest przede wszystkim wtedy, kiedy tak właściwie woda ma być spożytkowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w gigantycznej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiego powodu tak się dzieje? Powód jest pospolity: przeróżne ujęcia wodne charakteryzuje różnorodny poziom oraz rodzaj zanieczyszczeń, skutkiem tego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, innymi słowy podziemnego. Najczystsza woda pochodzi z ujęcia głębinowego, ponieważ w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *