Wyprawa na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie jedynie do pracy, niemniej jednak również w celach turystycznych. Dzisiaj coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił w końcu do łask. Ten urzekający region to optymalne miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są również Wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa. Naturalnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie oraz lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie zwyczajność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, pyszną kuchnią i nadzwyczaj, lecz to nadzwyczaj niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy nadzwyczaj długo, niekiedy nawet kilkanaście godzin. Wynika to z obszernego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Ewidentnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niezwykle pokrewne, wystarczy ich jedynie porządnie używać.
Największą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, cudowna kuchni i bezlik inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki do Lwowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *