Sposób na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszelkie łupy technologii z jakich korzystamy ma swoje plusy jak oraz minusy. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć sporo korporacji oferujących nam własne usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak de facto nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy towar. Na szczęście można temu zaradzić oraz nie marnować cennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto dzwonił, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, inaczej w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi ofertami nie musi świadczyć, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w obszernej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracobiorcy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci banków, operatorów sieci komórkowych czy też innych firm. Rozmowa z nimi sporadycznie należy do przyjemności i mało kto ma na nie ochotę czy też czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać i sprawić co to za numer – kto chciał się z nami naturalnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiego powodu warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest korzystna też wskutek tego, że coraz częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być katastrofalne w skutkach dla portfela. W szeregu przypadków albowiem są to numery oszustów, których pomysłem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, które notabene najczęściej są w istocie drogie. Niekiedy i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w pokrewne efekty. Należałoby wobec tego mieć się na baczności oraz spowodować czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym o wiele bardziej, że ma się możliwość zrobić to prędko i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *