SimCity zjawisko gry

      Brak komentarzy do SimCity zjawisko gry

Wszyscy, którzy są zapaleńcami różnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnością dobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta kultowa już gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą słynną oraz cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawiłe, dlatego, że gra ta w wielu przypadkach uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej popularnej gry została wydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra ta przenigdy tak faktycznie nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wiele zadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta tak w gruncie rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (samodzielnie możemy nadawać im nazwy, wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Istotne jest w takim razie to, aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na spożywanie pojedynczych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, niemniej jednak naturalnie możemy wprowadzić do gry kompletnie nowych Simów, znowu przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest ona bowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę bardzo ciekawą i wciągającą. Wszystkie konstruowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi obiektami – sprawdź też SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, która odniosła spektakularny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *