The Sims – zjawisko gry

      Brak komentarzy do The Sims – zjawisko gry

Wszyscy,którzy są wielbicielamiróżnorodnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąpoprawnie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta słynnajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne,właśnie dlatego, że gra ta często dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejlegendarnej gry zostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra taprzenigdy tak naprawdę nie miała jasno oraz dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta takw istocie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważnejest więc to,żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i naodpoczynek czy na jedzenieposzczególnych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednakże bezsprzeczniejesteśmy w stanie wprowadzić do grytotalnieoryginalnych Simów, znowuż przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onabo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni gręniezmiernieciekawą i wciągającą. Wszystkiekonstruowane przez graczy postacie są wnastępstwie tego trójwymiarowymiobiektami – przetestuj też SimCityBuildItCheats.

Szablon niekończącej się grykomputerowej był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takdużej popularności. „The Sims”jest w takim razie pierwszączęścią serii, jaka odniosła fenomenalnypowodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *